Historia powstania

W październiku 2012 roku, Grzegorz Goleś oraz Konrad Drewniak spotkali się przypadkiem na giełdzie staroci w Rzeszowie. Po wspólnych rozmowach okazało się, że obaj kolekcjonują birofilia oraz znają kilka osób z okolic, które także je zbierają. Grzesiek postanowił zintegrować to niewielkie lokalne środowisko kolekcjonerów. Wpadł na pomysł aby zorganizować pierwszą lokalną giełdę birofiliów. Z racji jej niewielkich rozmiarów postanowił nazwać ją jako I Rzeszowskie Spotkanie Birofilów.

Pierwsza giełda mogła się odbyć w dużej mierze dzięki Krzysztofowi Prucnalowi, właścicielowi Pubu Kuźnia w Rzeszowie. Kiedy Grzesiek szukał miejsca na giełdę, Krzysiek bez wahania zgodził się i udostępnił lokal. I Rzeszowskie Spotkanie Birofilów odbyło się 8 grudnia 2012 roku. Uczestniczyło w nim prawie 20 osób z Rzeszowa, Rakszawy, Stalowej Woli, Błażowej, Głogowa Małopolskiego, Krasnegostawu i Świdnika. Wielu z kolekcjonerów w tym dniu poznało się po raz pierwszy oraz nawiązało ze sobą kontakty. Nasza lokalna giełda spotkała się z ciepłym przyjęciem wypełniając pustkę giełdową w tej części kraju. Pojawiły się głosy, aby giełdę powtórzyć, a w przyszłości organizować cyklicznie. II Rzeszowskie Spotkanie Birofilów miało miejsce 23 marca 2013 roku. Odbyło się ono wraz z organizowanym przez Karpacki oddział terenowy PSPD (Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych) I Karpackim Konkursem Piw Domowych. Impreza przerosła nasze oczekiwania, gdyż wzięło w niej udział ponad 40 osób, zarówno kolekcjonerów jak i piwowarów. Na duże zainteresowanie imprezą miała wpływ gazeta regionalna Nowiny na której łamach zostały umieszczone zapowiedzi naszej imprezy.

Podczas obu naszych giełd, głownie ze strony Grześka przewijały się nieśmiało pomysły aby w Rzeszowie utworzyć klub kolekcjonerów birofiliów. Pomysły te wezbrały na sile po sukcesie naszego drugiego spotkania. Ich kulminacja nastąpiła w kwietniu. Zapadła decyzja o założeniu klubu. Ogłoszony został konkurs na klubowe logo, który wygrał Jacek Cisek - członek naszego klubu. Przez cały maj były prowadzone działania mające na celu finalizację naszego pomysłu oraz stworzenie podwalin pod klub. Powstał klubowy regulamin, strona internetowa, klubowe koszulki oraz baner klubu. 1 czerwca 2013, nasz klub został oficjalnie powołany do życia.

Współpraca

Jeśli chciałbyś podjąć z nami współpracę/partnerstwo, prosimy o kontakt. Oferujemy możliwość reklamy na naszej stronie, banerach, ulotkach, imprezach czy gadżetach. Poza tym poprzez nasz profil na Facebooku możemy udostępniać wiele wiadomości. Poszukujemy w szczególności partnerów z tak zwanej branży "okołopiwnej", aby obie strony miały z niej wymierne korzyści.

Dyplomy, podziękowania, certyfikaty

Nasi partnerzy: